Do stołu z wiosną!


Zwyczaje zanikają, gubią się gdzieś w gąszczu codzienności i nic-nie-chcenia. Rzeczy niszczeją, stają się nieprzydatne, zastąpione nowymi i lepszymi. A my? My coraz bardziej jesteśmy zabiegani i pochłonięci codzienną rutyną. Żyjąc z dnia na dzień, wiecznie nie mamy czasu na to, co ważne. Na głębszy oddech i życie prawdziwe, pełne pasji i radości z codziennych rytuałów – porannej kawy, gotowania, jedzenia...

Święta – zwłaszcza te wiosenne – mogę stać się dobrym pretekstem, by wreszcie powiedzieć stop. By nie gonić, by celebrować chwile, by cieszyć się codziennością! Nie szalejmy w sklepowych kolejkach, nie prześcigajmy się w festiwalu podawania do stołu. Cieszmy się. Sobą, swoim towarzystwem, wiosną na talerzu. Nie pozwólmy, by świąteczno-wiosenne zwyczaje nam uciekły – doceńmy tę tradycję, która od wieków jest z nami i buduje nasz świat. Ale zróbmy to z głową, w rytmie slow, korzystając z tego, co oferuje nam natura.

Wiosna to piękny czas, który pozwala na eksperymentowanie z nowymi smakami, na łączenie nieoczywistości. Nowalijki aż się proszą, by je zjadać, oferując festiwal smaków i kolorów na talerzu. I niech takie będą te nasze Święta Wielkanoce! Pełne wiosny na talerzu, z młodymi warzywami w roli głównej. Pełne prostych smaków, ale z zacięciem nieoczywistym. Pełne natury i tego, co w niej najlepsze... Popatrzcie na pierwsze pąki drzew, idźcie na spacer do lasu i chłońcie ten spokój, tę ciszę wokół. Nie ma nic piękniejszego niż filiżanka wybornej kawy czy herbaty na łonie natury. Zróbcie sobie rodzinny piknik, podczas którego nic nie będzie trzeba. Jedzenie i przyrządzenia świątecznych potraw jest ważne, ale tylko jak sprawia nam przyjemność. A sprawi, kiedy będzie to robić z miłością, spokojem i zrozumieniem kuchni. Bez serca nie zbudujemy pięknych świąt. Włóżcie serce w każdą czynność, którą chcecie wykonać. Tylko wtedy Wasz trud będzie miał sens..

Sielankowych i pełnych spokoju, zieloności Świąt Wielkanocnych życzy Wam Nowy Świat!       
Na talerzach niech króluje miłość i brak pośpiechu!       
Niech się święci!

A my zapraszamy Was do siebie w piątek i sobotę, jak zwykle. W Wielkanocną Niedzielę Nowy Świat będzie nieczynny, w Wielkanocy Poniedziałek z kolei nasza restauracja jest objęta pełną rezerwacją.