Na zdrowie!


Nie samą kuchnią człowiek żyje. Powiemy więcej, nie tylko zdrową kuchnią żyjemy, ale i winem na zdrowie! Nowy Świat to zawsze wytworne, idealnie współgrające z daniem wino. Dlaczego warto z umiarem je samakować?

Czerwone na zdrowie! Czerwone wino zawiera cenne dla zdrowie składniki, które poszerzają tętnice, dzięki czemu krew krąży szybciej i szybciej dociera ze swoimi składnikami do każdej komórki naszego ciała. To z kolei wpływa na zahamowanie procesów zakrzepowych, a serce lepiej zaopatrywane jest w tlen. Poza tym, polifenole zawarte w czerwonym winie mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości złego cholesterolu w naszym organizmie, zapobiegają zmianom miażdżycowym, usprawniają przepływ krwi, mają działanie antynowotworowe i przeciwzakrzepowe.

Skąd te właściwości?

Badania wskazują, iż właściwości prozdrowotne to domena przede wszystkim czerwonego wina. Przy jego fermentacji wykorzystuje się nie tylko owoce, ale także ich skórki. A to one są głównym źródłem polifenoli – składnika, dzięki któremu czerwone wino obfituje w swoje prozdrowotne właściwości. Oczywiście, dostarczamy ich również jedząc winogrona, ale według badań nie są one tak łatwo przyswajalne, jak te wytworzone w procesie fermentacji, który rozbija polifenole na prostsze związki, a przez to nasz organizm łatwiej je trafi.

Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy Was do tego, że napój bogów spożywany w umiarkowanych ilościach nie tylko dostarcza nam walorów smakowych, stanowiących idealne wykończenie naszych dań, ale także doskonale wpływa na nasze zdrowie. Najbardziej wartościowe jest wino z małych, kameralnych winnic, wytwarzane wciąż tradycyjnymi metodami, przez to wyjątkowe i pożądane. W Nowym Świecie to codzienność!

 Wino jest najpotężniejsze spośród napojów, najsmaczniejsze spośród lekarstw i najprzyjemniejsze spośród potraw.

– Plutarch –