Po sąsiedzku: Zagubieni wśród ziół!


Pachnie i jawi się zielonością. W wielu odcieniach. Jest jak w gąszczu dobrych smaków i zapachów. Mała, miejska farma, która z wielką pasją i jeszcze większą miłością uprawia... mikroliście. Filozofia zdrowia, slow food i nadmierna kreatywność połączona z zapałem i radością dnia codziennego, radością jaką może sprawić tylko praca i życie w zgodzie z sobą i... naturą.

Mikrofarma to magiczna farma. Bielskie przedsięwzięcie niezwykle bliskie naszemu nowo-światowemu podejściu do tematu jedzenia, filozofii życia i funkcjonowania codziennego. Najpierw dobry produkt, bez zbędnej chemii, pestycydów i sztucznych dodatków – to baza, bez której nie powstanie nic szczególnego. Później miłość i szacunek do produktu, i do tego, co się robi. Tylko tak może powstać coś niebanalnego. Tylko tak, możemy spełniać się w tym, co robimy. W przypadku Mikrofarmy niebanalność objawia się w maleńkich skrzyneczkach pełnych tylko dobrych i wyjątkowych ziół. To młode wersje znanych i powszechnie lubianych ziół oraz warzyw. Liście po prostu i to, co w nich zamknięte. Pełnia smaku. Na półkach Mikrofrmy znajdujemy groszek cukrowy, czerwoną kapustę, jarmuż, pszeniczną trawę, kolendrę, bazylię i wiele innych liści, do których mamy wielką słabość. Mieszanka wybuchowa aromatów, tak wyrazistych i niespotykanych gdzie indziej.

Dlaczego to Mikrofarma dba o nasze dodatki i zieleń na talerzu? Bo mikroliście mają o wiele więcej składników odżywczych oraz witamin, niż odmiany „dorosłe” czy kiełki. To tu, po rozpoczęciu fotosyntezy, zaraz po wykiełkowaniu i pierwszych liściach, mikroelementy i minerały przekształcają się w witaminy i składniki odżywcze.  Zbierając je w tym momencie, cieszymy się nie tylko niezwykłym smakiem, zdrowiem, ale i cudnym wyglądem. Ta wizualna różnorodność tak niepozornych roślin zachwyca i cieszy.

A Nowy Świat jak zwykle delektuje się tym, co tak niepozorne i można rzec, mocno zwyczajne... W tej zwyczajności jednak tkwi nadzwyczajna siła, która sprawia, że to, co robimy, cieszy nas każdego dnia.  Stanowi całość, gdzie każdy szczegół ma zasadnicze znaczenie. Tym, którzy chcieliby wydobyć smak i zapach ziół gorąco polecamy odwiedziny Mikrofarmy. Poczujecie różnicę, jeśli do tej pory Wasze liście były z innych, bardziej popularnych źródeł.

Więcej na mikrofarmabb.pl