NASZE WINA


Winnice, z których pochodzi wino, które Państwu serwujemy są wyjątkowe!

BODEGAS MARTÚE       
Położona w rejonie Toledo, jedna z 17 winnic, która może poszczycić się najwyższym oznaczeniem jakościowym w hiszpańskim winiarstwie (Vino de Pago). W skład bodegi wchodzi również winnica w regionie Rueda, gdzie produkowane są unikalne białe wina, w znacznej mierze pochodzące z ponad stuletnich nasadzeń sprzed filoksery – ewenement w dzisiejszym świecie.

BODEGAS TORIBIO 
Fernando Toribio, wizjoner i spiritus movens tej położonej w południowej części, nieodkrytego jeszcze dla szerokiej publiczności hiszpańskiego regionu Extremadura, winnicy, która tworzy wina o silnym rysie indywidualnym. Stara się jednak, aby wpływ enologa nie zakłócił naturalnej siły tkwiącej w uprawianej winorośli – to ona ma być na pierwszym planie, tak jak na przykład niezwykle soczysta garnacha tintorera w wielokrotnie nagradzanym, emblematycznym dla Extremadury winie Madre del Agua.

BODEGAS CASTELAR  
Niewielka tradycyjna bodega w extremadurskich górach Sierra Grande de Hornachos, gdzie 2 tys. lat temu znajdowała się osada rzymska, później zaś twierdza Maurów. Dziś, w miejscu skąd rozciąga się fenomenalny widok na żyzną i sielską Extremadurę, wytwarzane są swoiste, nie poddające się zmiennym modom wina.

BODEGAS TORIBIO: 
VIÑA PUEBLA FERMENTADO EN BARRICA 2015
Wino białe wytworzone w 100% z odmiany macabeo, przez 3 miesiące leżakowane w beczce na osadzie drożdżowym. Kremowe, tostowe, o delikatnie wędzonych nutach. Ujawnia intrygujące odcienie konfitur z owoców tropikalnych.
MADRE DEL AGUA 2013
Wielokrotnie nagradzana chluba Bodegas Toribio (ostatnio „Spanish Revelation” Światowego Konkursu Win w Brukseli 2016). W 70% wytworzone z odmiany garnacha tintorera (pozostałe 30% stanowią Syrah, Graciano i Cabernet Sauvignon). Ukazuje pełnię możliwości dominującego szczepu, jego niepowszednią soczystość i szerokość. Po chwili do głosu zaczyna dochodzić beczka sublimując jędrność owocu. Wino stało się symbolem dokonań winiarstwa w Extremadurze w ostatnich latach.

BODEGAS CASTELAR:   
SUEÑO DE CARLOS V 1997 Reservas Privadas
Pochodzące z gór Sierra Grande de Hornachos wino jest kupażem tempranillo, cabernet Sauvignon i merlot. Mimo prawie 20 lat ciągle pełne werwy. „Marzenie Karola V” (jak tłumaczyć można nazwę trunku) stanowi hołd dla cesarza Karola V z dynastii Habsburgów, który władał imperium Hiszpanii w czasach największego rozkwitu i zdobyczy w Nowym Świecie. Karol upodobawszy sobie szczególnie piękno Extremadury, postanowił spędzić tam ostatnie lata swojego życia.