Dwa wielkie wina prosto z winnic Zenato


Vitivinicola Zenato to rodzinna firma winiarska utworzona w latach 60-tych przez Sergio Zenato. Jej misją jest stosowanie nowych technologii i innowacyjnych badań w połączeniu z tradycją, którą przez setki lat tworzyli na tych terenach mnisi benedyktyńscy. Zenato dba o ciągłe podnoszenie jakości swoich produktów, dlatego wina z tego regionu należą do najbardziej popularnych na świecie. 

Zenato Valpolicella Superiore to wino złożone z 3 szczepów - Corvina, Rondinella, Corvinone, które charakteryzuje się czerwonym, rubinowym kolorem oraz delikatnością. W jego bukiecie odnajdziemy aromaty czereśni, koktajlowych wiśni oraz dojrzałych owoców. Na podniebieniu jest aksamitne i złożone. To wino posiada szlachetny smak i jest mocno zbudowane, dlatego będzie najlepszym kompanem makaronów i grillowanego mięsa. 

Pinot Grigio Zenato - to białe, delikatne wino o jasno-słomkowej barwie, które zauroczy Was owocowym zapachem z wyczuwalnymi nutami gruszki, liczi i dojrzałej pomarańczy. Cechuje się nie tylko przyjemnym balansem kwasowości, ale i delikatnym posmakiem. 

Warto przyjść i spróbować Zenato Valpolicella Superiore i Pinot Grigio Zenato w asyście finezyjnych dań, stworzonych przez szefa kuchni.