Historia z Lipowych Wzgórz


Historia, która toczy się powoli, sielsko i w zgodzie z naturą. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Bielska-Białej, u podnóży Skrzycznego niespiesznie płynie czas. W gospodarstwie, które historią sięga do 1608 roku znajdujemy wszystko to, co w duchu natury i celebrowania chwil. Lipowe Wzgórza przechodziły z rąk do rąk, od Mikołaja Komorowskiego po Habsburgów, aż jakiś czas temu tknięto w nie ponownie nowe życie. I pasję.

Pasja ta objawia się na ponad 320 hektarach ziemi, gdzie uprawiane są zboża i hodowane zwierzęta. Na terenach przypominających park krajobrazowy, z bogatą roślinnością, licznymi alejkami i stawami. Początkowo wszystko to, co działo się w Lipowych Wzgórzach miało charakter bardzo prywatny, z czasem możliwości stały się dużo większe i tak zrodził się pomysł, by Lipowe Wzgórza gościły też w innych miejscach, nie tylko Lipowej. Goszczą na przykład w Nowym Świecie. Dlatego my możemy gościć Was – zdrowo, naturalnie i świeżo.

Z Lipowych Wzgórz czerpiemy energię, naturę, spokój. Dzielimy się z Wami jagnięciną, która u nas unosi się wraz z zapachem toskańskich ziół, w towarzystwie dyniowego puree czy prawdziwków. Dzielimy się wariacjami na temat gęsiny, kaczki czy perliczki. Dobierając aromatyczne zioła i dodatki tak, by całość muskała podniebienie. Proponując te wariacje Wam, wiemy, że proponujemy znakomicie. Za sprawą Lipowych Wzgórz.