Jakość potwierdzona!


Ochrona środowiska, dbanie o to, co w naturze najcenniejsze, włączenie trybu eko... Tak, wiemy, że to moda ostatnich kilku lat. Jednak Nowy Świat od początku swojej działalności, działa tylko w zgodzie z naturą. Korzystając z jej dóbr, sezonowości i smaków. Wiele naszych historii zaczyna się w lesie, wiele na dnie odległych mórz i oceanów, wiele w małych gospodarstwach, u małych lokalnych producentów. Taka jest i ta historia – mała, ale i międzynarodowa.

Marine Stewardship Council to międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na rzecz ochrony oceanów i nagradza tych, którzy robią to samo. Dba o to, by morza i oceany miały jeszcze przyszłość! Dla organizacji ważne jest to, by przyszłe pokolenia także cieszyły się owocami morza i oceanami pełnymi życia. Standardem MSC jest dobrze zarządzane, zrównoważone rybołówstwo, dzięki któremu gatunki nie wymierają, a program ekologicznej certyfikacji pozwala na odróżnienie nielegalnych połowów od tych, toczonych w zgodzie ze standardami i prawem.

Dla nas ochrona środowiska i czerpanie z dóbr natury, w zgodzie z jej rytmem zawsze była numerem jeden. Tak jest po dziś dzień. Wybieramy tylko to, co najlepsze. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż wszystkie ryby, jakie znajdziecie w Nowym Świecie posiadają certyfikat MSC. To znak tego, iż zachowane zostały wszelkie standardy przy ich pozyskaniu, znak tego, że i nam zależy na naszej planecie i chcemy, by służyła jeszcze długo, nie tylko nam, ale i kolejnym pokoleniom. Dlatego sprzeciwiamy się połowom za pomocą materiałów wybuchowych, cyjanku i innych nieludzkich praktyk. Zachęcamy do tego też naszych przyjaciół, gości restauracji, innych restauratorów... Razem z MSC wykorzystujemy (i w pełni korzystamy) z programu certyfikacji ekologicznej, by odróżnić owoce morza od... rynku owoców morza. I wiemy, że jest to przez Was doceniane.

Nowy Świat chce być bliżej natury. I robi wszystko, co tylko możliwe, by tak było. Każdego dnia, nie tylko w ramach specjalnych okazji. Ekologicznie, zgodnie, naturalnie to coś, co pozwala nam nadal funkcjonować w tym lekko zakręconym i nieco zagubionym świecie.