Powolne lato w Nowym Świecie


Lato toczy się powoli. Leniwie, z dnia na dzień, niespieszno każąc nam się nim delektować, smakować każdą chwilę wypełnioną słońcem, zielenią, błogością. W towarzystwie tego, co najlepsze na talerzu, w towarzystwie wybornie dobranego wina i w idyllicznych przestrzeniach, najlepiej tych na świeżym powietrzu.

Z miłości do prostoty i uwielbienia lata zapraszamy Was do naszego ogrodu. Urządzonego jak zwykle z dbałością o każdy, najmniejszy detal. Tym razem mamy w nim trochę niespodziewanych i przemiłych akcentów. Mamy niezwykłe węgierskie beczki, w których kiedyś leżakowało węgierskie wino. Malując je na biało, nadaliśmy im drugie życie – zdobią naszą sielską, zieloną oazę w środku miasta. Po części dostały rolę stolików, przy których możecie usiąść i delektować się... Ciszą, powolnością, świeżą kompozycją letnich smaków z filiżanką kawy lub kieliszkiem prosecco w roli głównej. Tak smakuje bowiem lato. Niespiesznie i lekko. Bo to przecież taki czas, kiedy nic nie musicie, kiedy odpoczywacie i przenosicie się w miejsca magiczne. Nowy Świat w tym roku postanowił stworzyć Wam magię na miejscu. Czyż nie jest jak pod słońcem Toskanii?

Nasze winiarskie beczki pełnią też drugą rolę – wielkich donic, w których posadziliśmy wiele zielonego dobra. Tu warto nadmienić, iż nie przypadkowego dobra! O nasze donice zadbał Pan Antoni Pudełko – nasz wieloletni klient, przyjaciel restauracji, który sprezentował nam trochę roślin ze swojej autorskiej szkółki, która mieści się w niedalekich Pisarzowicach. Dzięki niemu nasz ogród w tym sezonie letnim nabrał autorskiego, niebanalnego charakteru. Ozdobne krzewy, komponujące się z naszymi oliwkami robią wrażenie. Zazieleniło się w Nowym Świecie o tej porze roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Was do siebie. I ugościć – letnimi smakami, o które dbamy każdego dnia, najlepszym winem całego świata i pięknymi roślinami od Pana Pudełko!

Takie lato w Nowym Świecie! Niech trwa leniwie... Tych, którzy chcieliby stworzyć kawałek pięknego ogrodu w swoich, domowych progach odsyłamy zaś do roślinnego królestwa Pana Antoniego Pudełko! Coś nam się wydaje, że znajdziecie u niego wiele niebanalnych kompozycji w każdym stylu.

Więcej znajdziecie na jego stronie internetowej: http://www.pudelko.com.pl/

Wierzymy, że zachwycie Was, tak jak nas!