Przywitaj Nowy Rok z najlepszymi szampanami!


Celebrowanie imprezy sylwestrowej i nadejścia Nowego Roku nie może obyć się bez szampana. Prezentujemy Wam 3 szampany z górnej półki, które możecie zamówić u nas podczas kolacji sylwestrowej. 

Pierwsza propozycja to Veuve Clicquot Ponsardin Brut, składający się z 3 gatunków winogron jak: Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Meniuer. Cechuje się złoto-żółtym kolorem z wyczuwalnym aromatem białych owoców, cytrusów, rodzynek i subtelną nutą wanilii. Historia szampana sięga 1772 roku, a produkty tej firmy do dziś są symbolem najwyższej jakości. 

Moet & Chandon Brut Imperial stworzony jest z trzech doskonałych szczepów winogron: Pinot Noir, Chardonnay oraz Pinot Meunier, a jego elitarny smak wynika ze specjalnego przechowywania w piwnicach przez 30 miesięcy.  W smaku dostrzeżemy owocową świeżość z wyczuwalnymi nutami jabłka, gruszek i cytrusów wraz z aromatem pieczonych bułeczek francuskich i orzechów laskowych. W podniebieniu zaskakuje łagodnością i gładkością. Jego barwa wyróżnia się złoto-żółtym kolorem z subtelnymi zielonkawymi refleksami.

Trzecia propozycja to niekwestionowany król wszystkich szampanów - Dom Perignon, który leżakuje aż 7 lat w piwnicach, by osiągnąć prawdziwą dojrzałość. Nazwa szampana inspirowana jest XVII-wiecznym mnichem, który odpowiada za opatentowanie technologii produkcyjnej win szampańskich. Dom Perignon został stworzony ze szczepów - Pinot Noir i Chardonnay, a w smaku zaskoczy Was świeżymi nutami migdałów i grejpfrutów, które przechodzą w orzechy nerkowca z łagodną nutką przypraw. Szampan cechuje się wytrawnym i długim finiszem z wyczuwalną nutą orzechów laskowych.