Po sąsiedzku: Zagubieni wśród ziół!


Pachnie i jawi się zielonością. W wielu odcieniach. Jest jak w gąszczu dobrych smaków i zapachów. Mała, miejska farma, która z wielką pasją i jeszcze większą miłością uprawia... mikroliście. Filozofia zdrowia, slow food i nadmierna kreatywność połączona z zapałem i radością dnia codziennego, radością jaką może sprawić tylko praca i życie w zgodzie z sobą i... naturą.


Wina Nowego Świata. Zapachy Orientu.


Orientalny klimat, zapachy z których słynie Wschód, niezwykła słodycz, którą czuć w tamtejszym powietrzu i wyrazistość. Ponadprzeciętny szacunek do ziemi i do tradycji pozwoliły stworzyć winnice, w których prym wiedzie upór i jakość gleby. Rolnictwo organiczne, które jest tutaj na pierwszym miejscu, pozwala na stworzenie win, jakich świat nie widział. Rodzina Johnny’ego R. Saadé czerpie z korzeni Lewantu i starożytnych winnic Wschodu, które przechodzą obecnie swój renesans. Pasja, miłość do wyzwań i silna tradycja wschodnia osadzona w starożytnych miastach Laodycea, Aleksandria, czy Trypolis pozwoliła na stworzenie niezwykłych winnic w Libanie i Syrii. Nam z kolei pozwoliła na opowiedzenie tej historii i zaproszenie do smakowania Wschodu w progach Nowego Świata.


Magia Świąt z Nowym Światem!


Drodzy Goście!
Święta to czas magii. A Magia Świąt to chwila spokoju, wytchnienia i oddechu od tego, co codzienne. To moment dla siebie, moment na zatrzymanie się, i na refleksję.

Takich Świąt chcemy Wam życzyć. Pełnych niesamowitych zapachów i smaków, ale i pełnych miłości, radości, spokoju. By w te zimowe dni powolność i spokój zapanowały w Waszych domach i wszędzie tam, gdzie będziecie spędzać Boże Narodzenie 2018.

Kolejny, Nowy Rok niech zaś przyniesie Wam wiele wzruszeń, wrażeń i cudnych chwil!
Spokojnych!     

Nowy Świat z kolei w świątecznym okresie zaprasza tak:

24 grudnia od 9.00 do 12.00       
25 grudnia nieczynne   
26 grudnia - restauracja zarezerwowana
27, 28, 29 i 30 zapraszamy, jak zwykle
31 grudnia od 9.00 do północy

 

 


Zakochajcie się w... zupach!


Zupełnie na nowo. Na spokojnie i z pomysłem. Bo można, bo mamy wrażenie, że w ostatnim czasie miłość do zup rozkwita na całego. Jest kreatywnie, prosto i zdrowo. A to niesamowicie dobra wiadomość, zwłaszcza zimową porą, kiedy potrzeba nam czegoś smacznego i pachnącego na rozgrzanie. Sezon na nie trwa nieustannie, a w zależności od pory roku, możemy wyczarować w garnku cuda...


Wina Nowego Świata – meksykańska włoskość


Każdy kraj, który słynie z wina jest niepowtarzalny i w każdym z nich – od tak zimnych i „nie-winnych” miejsc jak Bornholm, po tak gorące i egzotyczne, jak Indie czy Meksyk – spotkamy charakterystyczne szczepy i jedyne w swoim rodzaju podejście do uprawy. Zwykle niespotykane w innych krajach, czy regionach. Fenomen wina polega bowiem na tym, iż każde jest inne – mocno indywidualne i osadzone tu i teraz.