Dwa wielkie wina prosto z winnic Zenato


Dziś przedstawiamy Wam dwie perły prosto z winnicy Zenato, zlokalizowanej w San Benedetto di Lugana, czyli malowniczej okolicy Jeziora Garda (prowincja Werona). Jest to region o bogatych tradycjach uprawy winorośli, które sięgają jeszcze Cesarstwa Rzymskiego.


Przywitaj Nowy Rok z najlepszymi szampanami!


Celebrowanie imprezy sylwestrowej i nadejścia Nowego Roku nie może obyć się bez szampana. Prezentujemy Wam 3 szampany z górnej półki, które możecie zamówić u nas podczas kolacji sylwestrowej.


Tradycyjne potrawy wigilijne w Bielsku-Białej


Współcześnie na stołach Bielszczan pojawiają się tradycyjne potrawy - czyli  karp, sałatka kartoflana, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz, zupa grzybowa oraz kutia. Cofnijmy się do XIX i XX wieku i zobaczmy, jakie potrawy wówczas przyrządzano.


Jaki jest sekret naszego kremu z prażonej dyni?


Dynia to produkt sezonowy, który jesienią często gości na naszych talerzach w wielu odsłonach. Najczęściej jednak w formie pysznego kremu. Jaki jest sekret naszej receptury kremu z dyni?


Sabbia Vermentino di Sardegna


Sabbia Vermentino di Sardegna to doskonałe białe wino, które w smaku jest mineralne i subtelnie słone. Samo pochodzenie szczepu Vermentino do niedawna było owiane tajemnicą, ale zmieniły to porównawcze badania DNA.